İl Sağlık Müdürü Sünnetçioğlu Ve Başhekim Yavuzer İstifa İddialarını Yalanladı!
24 Aralık 2021

Van İl Sağlık Müdürlüğü dün bazı medya organlarında paylaşılan Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Kamil Yavuzer’in istifa iddialarını yalanladı. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu ve SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yavuzer birlikte yaptığı açıklamada istifa iddialarını yalanlarken, her iki isim kamuoyundaki bu haberlerin yalan olduğunu vurgulayarak halkın itibar etmemesi gerektiğini söyledi.

 

Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yavuzer’in istifası ile ilgili iddialar yalanlandı. Söz konusu iddialar hem Sünnetçioğlu hem de Yavuzer tarafından yalanlanırken iki isim istifa iddialarına dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Konuyla ilgili konuşan SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yavuzer; “Malumunuz üzere gerek pandemi koşulları gerekse yıl sonu bütçe ve mali planlamaları olması sebebiyle çok ciddi iş yoğunluğu sebebiyle İl Sağlık müdürümüzün de izni ve bilgisi dahilinde bu hafta yıllık izne ayrıldım. Tabi bu iznim pazartesi günü itibari ile başladı. Fakat üzgünüm ki yıllık iznimi fırsat bilerek art niyetli kesimler yıllık iznimi bir istifa şeklinde basına lanse ettiler. Bu gerçekten bizi üzdü çünkü işimizin başındayız bize emanet edilen kurumları daha iyi idare edebilmek için her türlü iradeyi gösteriyor ve bununla ilgili her türlü adımlarımızı atıyoruz. Zaten Sağlık müdürlüğümüzün bünyesinde şu an Van’ımız Türkiye’nin pandemi koşullarında en iyi seviyesinde en az vaka ve en az hasta seviyesinde. Türkiye’nin ilk sıralarındayız bu da başta Sağlık müdürümüzün ve daha sonra ilgili hastane ve ilçe müdürlüklerinin koordineli ve uyumlu çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bazı fırsat çevreleri bizim göstermiş olduğumuz bu başarıyı çok hazmedemedikleri için gerek basında gerekse başka bazı çevrelerde bunu farklı bir şekilde lanse etmektedirler. Özellikle son günlerde İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapılan bazı atamaların usule uygun olmadı söylenmektedir. Bu da bizi üzmektedir. Özellikle Van’ımıza hizmet etmiş Van’ımız tarafında sevilen, bilinen gayretiyle Van’ımızın kalbinin kazana mevzu bahis milletvekilimizin ve ilgili danışmalarının bu konuda adının geçmesi bizleri üzmüştür. Bizler işimizin başındayız, bu tür şer odakları dün olduğu gibi bugünde var oluyorlar, öyle görünüyor ki yarın da var olmaya devam edeceklerdir. Bizler ise devletimizin yetiştirmiş olduğu kurumlarını, emanet etmiş oldukları yetişmiş bireyleri olarak bunlarla mücadele ettiğimiz gibi aynı zamanda pandemi ile de mücadele edeceğiz. Aynı zamanda aşı oranlarımızı da artıracağı. Yine çalışanlarımızın daha müreffeh ortamda çalışmasını, hastalarımın daha iyi hizmetle karşılanmalarını sağlamaya gayret göstereceğiz.” Dedi. Yavuzer ayrıca, “Son olarak şunları ifade etmek istiyorum bu asılsız haberleri kamuoyuna sunup bizleri meşgul etmeye çalışanlar, bizleri iş yapamaz hale getirmeye çalışanlar ve bilsinler ki bugünden sonra inşallah işimize daha sıkı sarılacağız, işimizi daha iyi yapacağız bir üst seviyeye getirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

 

Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünneçtioğlu ise şu ifadelere yer verdi: “Başhekimimizin bahsettiği gibi iki gündür asılsız ve yalan haberler yapılıyor. Bunları başka isimlerden, yalan haberlerden değil bizim ağzımızdan duyulması için ortak bir açıklama yapma gereği duyduk. Biz gerçekten de pandemide büyük başarılara imza attık. Biliyorsunuz bakan bey her hafta açıklama yapıyor ve Türkiye’de 81 il içerinde en iyi 3 ilden veya bazen en iyi il biz oluyoruz. Biz bunu yoğun bakım ve serviste yatan hastalarımızla da kanıtlıyoruz. Gerçekten tüm sağlık çalışanları öz veri ile gayretli bir şekilde çalışıyor. Sadece pandemide değil yatırımlara baktığınız zaman en iyi şekilde gereken tüm yatırımları sayın bakanımın yardımı ile Van’da yapıyoruz. Diğer hizmetlerimizde, hastanede, Covid alanı dışındaki hizmetlerde de bakan beyin koordinatörleri gelip gördüğü zaman gezdiği zaman tamamı kenti her zaman taktir ediyor. Başhekimimiz Kamil Yavuzer’in de dile getirdiği gibi bu başarılara gölge düşürülmeye çalışıyor. Ama biz birlik olduğumuz sürece elimizden geleni yaptığımız sürece bunların üstesinden geleceğiz. Yapılan bu haberler asılsızdır. Sayın milletvekilimiz ve danışmanı ile ilgili yapılan haberlerin tamamen yalan ve yanlış olduğunu bunlara hiçbir medya grubunun itibar etmemesini istiyoruz. Bahsi geçen bir personelimizin müdür yardımcısı olduğu iddia ediliyor. Bu husus tamamen yalandır. Söz konusu personelimiz Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan personelimizdir. Kendisiyle ilgili durumun da kesinlikle aslı astarı yoktur. Kamuoyundan ricamız bu tür yalan haberlere itibar etmemesidir.”