Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (VEAH) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı.
10 Aralık 2018

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (VEAH) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı.

Güncelleme Tarihi: 04/12/2018

      Hastanemizde ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü'' kapsamında hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Mehmet PARLAK tarafından , hastanemiz çalışan engelli personeller için konser düzenledi.Sağlık-Sen Engelli Komisyon  Başkanı Sinan ÖZTÜRK, hastanede çalışan engelli personeller adına konuşma gerçekleştirerek , hastanemiz Başhekimi Doç.Dr. Mehmet PARLAK' a kendilerine çalışma alanında kolaylıklar sağladığından  ve engelli personellere olan duyarlı  kişiliğinden ötürü teşekkürlerini ifade ederek plaket takdiminde bulundu. Engelliler tarafından sevilen bir idareci olduğunu öğrenen Başhekim PARLAK ,hissettiği duygunun tarifsiz olduğunu ,gerçekten çok duygulandığını  ifade etti. Sonrasında Van Ak Parti Milletvekili Abdulahat ARVAS  kürsüye davet edilerek günün anlam ve önemine binaen konuşma gerçekleştirdi .
     Konsere, Van 100. Yıl Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Metin BARLIK , hastanemiz Başhekim Yardımcısı Oktay ÖZARSLAN ve Hemşire Volkan   ALKAN ,gönüllü olarak  engelli  çalışma Arkadaşları için şarkı  ve türkü  söyledi. Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr.  Mehmet PARLAK  engelli çalışanlarla halaylar  çekerek,eğlendi. Sonrasında engelli çalışanlar ve idareciler sahneye davet edilerek   pasta kesim töreni gerçekleştirildi.
     
       Hastanemiz de gerçekleşen ,Van Ak Parti Milletvekili Abdulahat ARVAS ,Altı Nokta  Körler Derneği Van Şubesi Başkan Yardımcısı Halil DENİZ  ve tüm hastane çalışanlarımızın da  katılım sağladığı ''3 Aralık Engelliler Günü Konser Etkinliği'nde renkli anlar yaşanıldı ,engelsiz gönüller doyasıyla eğlendi.

RESİMLER İÇİN