Kovid-19 Hizmeti Veren Hastanede Tadilat, Bakım Ve Onarım Çalışmaları Başlatıldı
24 Eylül 2021

Van İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binasın da tadilat, bakım ve onarım çalışmaları başlatıldığı belirtti.

Van İl Sağlık Müdürü Prof Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Van’da 2016 yılında kayyum atandıktan sonra 6 ay kapalı tutulan Özel İstanbul Hastanesi, olarak bilinen ve daha sonra SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binası’na dönüştürülmüştü; Yaklaşık 4 yıldır Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binası olarak kullanılan hastanede tadilat, bakım ve onarım çalışmaları başlattıklarını belirtti.

Prof Dr. Sünnetçioğlu, Özellikle Kovid-19 pandemi süresince iş yükümüzü hafifleten hastanemiz Ek Binasında hizmet kapasitesini artırmak için yoğun bakım ve servis bölümlerinde tadilat başlattıklarını, palyatif bakım servisi, merkezi oksijen otomasyon sistemi, yangın söndürme tertibatları, ısınma tesisatları proje çerçevesinde hastanemiz komple elden geçirilerek tadilat, bakım ve onarım geçirilecektir; pandemi süresince hastanenin tam kapasiteyle hizmet vermesi için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti.

Burada yatmakta olan hasatlarımızı Acil Sağlık Hizmetlerine bağlı 112 Ambulanslarımızla sağlıklı bir şeklide SBÜ Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesine nakilleri sağlanmıştır.

Aynı zamanda hastane iç ve dışında yapılacak olan tadilat çalışmaları bitikten sonra tekrar Kovid-19 pandemi hastanesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız dedi.