Van’da Sağlık Çalışanlarının 38 aylık Süreç İçin Alacağı Maaş Promosyonu Belirlendi, 7 Bin615 TL
10 Eylül 2021

Van İl Sağlık Müdürlüğü personelin aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi gerçekleştirildi.

Van İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen banka promosyon protokolü ihalesine 8 banka katıldı.

İhale komisyonuna İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Şahabettin IŞIK başkanlığında yapılan banka promosyon ihalesine hastane yetkilileri ve sendika temsilcileri hazır bulundu.

Açık arttırma usulü ile yapılan arttırma turlarında son 2’ye kalan İş Bankası ile Yapı ve Kredi Bankası ile ihaleye devam edildi.  Komisyonun ısrarı neticesinde tutar kişi başı 7.615,00TL(yedibinaltıyüzonbeştürklirası) olarak Yapı ve Kredi Bankası karara bağlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan bütün personel ile bağlı Sağlık Tesisler ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi bünyesinden görev yapan sürekli işçilerin, aylık ve ücretlerinin kapsayan ihale ile ilgili olarak; 4 bin 646 sağlık çalışanının 38 aylık süreç için alacağı maaş promosyonu tek seferde nakit ödenmek üzere 7.615,00TL(yedibinaltıyüzonbeştürklirası) olmak üzere, toplamda 35 milyon 379 bin 290 TL promosyondan faydalanacakları belirtildi. 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut SÜNNETÇİOĞLU, imzalanan sözleşmenin sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diledi. "Davetimize uyarak ihaleye katılan bankalara teşekkür ediyorum. İhaleye kazanan Yapı Kredi Bankası yetkililerine şahsım ve kurumum adına  teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarıma şimdiden hayırlı olsun" dedi.