overlay

Sünnetçioğlu, Covid-19 Pandemisi İle Mücadelede Halkımızın Kurallara Uymasını İstiyoruz

Van İl Sağlık Müdürlüğünde Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Başkanlığında Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal ve İlçe Sağlık Müdürlerinin katılımı ile haftalık pandemi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Haftalık vaka sayıları, filyasyon ekiplerinin saha çalışmaları, hastanede yatan ve durumu ağır olan hasta verileri analizleri yapıldı.

Doç. Dr. Sünnetçioğlu tarafından filyasyon ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgiler alındı. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgını rehberi doğrultusunda çalışmalar değerlendirildi. Filyasyon ekiplerinin sorunları dinlenerek çözüm önerilerinde bulundu.  Hastanelerde yoğun bakım ve servislerde yatmakta olan hastaların tedavi süreçleri hakkında bilgi alan Dr. Sünnetçioğlu, hastaların tedavi süreci ile alakalı Covid-19 rehberi doğrultusunda tedavilerine devam edildiğini ve ilimizdeki sağlık alt yapısı ile alakalı hiçbir sıkıntı yaşanmadığını belirtti.

Covid-19 pandemisi ile mücadelede halkımızın kurallara sıkı sıkıya bağlı kalması gerektiğini belirten Doç. Dr. Sünnetçioğlu, devletin bütün kurumları ile bu mücadeleye katkı sunduklarını, özellikle başında bulunduğum sağlık ordusunun 7/24 bu mücadelede en öne safta mücadele etmesinin kendisini onurlandırdığını, bu sağlık ordusunun kararlılıkla mücadeleye devam ettiğini belirtti. Sünnetçioğlu, sahadaki bütün sağlık çalışanlarına kolaylıklar diledi. 

  • Covid-19 Pandemisi İle Mücadelede Halkımızın Kurallara Uymasını İstiyoruz (1).JPG
  • Covid-19 Pandemisi İle Mücadelede Halkımızın Kurallara Uymasını İstiyoruz (2).JPG
  • Covid-19 Pandemisi İle Mücadelede Halkımızın Kurallara Uymasını İstiyoruz (3).JPG
  • Covid-19 Pandemisi İle Mücadelede Halkımızın Kurallara Uymasını İstiyoruz (4).JPG