overlay

Elmalık Aile Sağlık Merkezi Açıldı

Atıl durumdaki yapı baştan aşağı yenilenerek Aile Sağlık Merkezi’ne dönüştürüldü.

İki mahalleye hizmet verecek olan ASM hizmete açıldı.

   Van’ın Edremit Belediyesi tarafından tadilata alınarak yapımı tamamlanan ve iki mahalle başta olmak üzere çevresine hizmet verecek olan ‘Elmalık Aile Sağlık Merkezi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Edremit Belediyesi, Van Valiliği Milli Emlak Müdürlüğü’nün kararıyla Van İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen ve atıl durumda bulunan yapıyı baştan aşağı yeniledi. Tadilatı tamamlanan Elmalık Aile Sağlık Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa Edremit Belediye Başkanı İsmail SAY, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut SÜNNETÇİOĞLU, Halk Sağlığı Başkanı Dt. Şebnem KARTAL, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Sezer BAYRAMOĞLU, Edremit İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet OFLAS katıldı.

 Açılış kurdelesinin kesimi öncesi merkez ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail SAY, Yeni Mahalle ve Elmalık’a hizmet verecek merkezin hayırlı olması temennisinde bulundu. Sağlık merkezini imece yöntemi ile gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Say, “Özelikle pandemi sürecinde önemli bir ihtiyaç olan aile sağlık merkezimizi bugün halkımızın hizmetine açıyoruz. Edremit ilçemize, Elmalık ve Yeni Mahallelerimize hayırlı olsun. Bu merkezimiz sadece bu iki mahallemize değil çevresine de sağlık dağıtacak” dedi.

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut SÜNNETÇİOĞLU, da Van Valiliği Milli Emlak Müdürlüğü’nün kararıyla Van İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen binanın Edremit Belediyesi tarafından tadilatı yapılarak hazır hale getirildiğini belirtti. Sağlık Bakanlığımızın oluru ile 2 birimlik Aile Sağlık Merkezi olarak hizmete açıldığını vurgulayan Doç. Dr. SÜNNETÇİOĞLU, “A grubu hizmet kalitesinde hizmet verecek olan Aile Sağlık Merkezimiz 4012 vatandaşımıza verecek konumdadır. Burada 2 aile hekimi, 2 aile sağlık çalışanı, 1 hemşire, 1 ebe, 1 enjeksiyon 1 temizlik personelinden oluşmaktadır. Merkezimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu anlamda buranın bu hale gelmesinde en büyük emeği olan Edremit Belediye Başkanımız Sayın İsmail Say’a şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.  Başkan SAY ve beraberindekilerin sağlık merkezini gezerek, merkez ile ilgili bilgiler almasının ardından program sona erdi.

  • Elmalık Aile Sağlık Merkezi Açıldı (5).jpg
  • Elmalık Aile Sağlık Merkezi Açıldı (4).jpg
  • Elmalık Aile Sağlık Merkezi Açıldı (3).jpg
  • Elmalık Aile Sağlık Merkezi Açıldı (2).jpg
  • Elmalık Aile Sağlık Merkezi Açıldı (1).jpg