T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Van İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Van İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 09/11/2018

Bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eş güdüm sağlamak ve madde bağımlığıyla mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla 81 İlimizde bugün İç İşleri Bakanlığı emriyle Valilik Ali Paşa Toplantı Salonunda “Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele” toplantısı yapıldı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya İl Sağlık Müdür Vekili Op. Dr. Bahadır Öndeş, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer Bilici ve Başkan yardımcısı Büşra Tapan Soğanda, Van Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Vali Zorluoğlu, gençleri uyuşturucudan korumak için valilik ve diğer kurumlarla işbirliği içinde olduklarını belirtti. Uyuşturucunun tüm boyutlarına karşı etkin şekilde mücadele edildiğini ifade eden Vali Zorluoğlu, “Tüm Türkiye genelinde valilerin başkanlığında bu toplantı bugün gerçekleştiriliyor. Uyuşturucunun zararları ve mücadeleyle ilgili dikkat çekilmeye çalışılıyor. Bizlerde Türkiye'nin gündemine bunu getirmeye çalışıyoruz. İlimizde de gerek bundan önce yapılan çalışmalar, gerek bugün alacağımız kararlar ve gerekse de bundan sonra yapacağımız çalışmalarla uyuşturucu konusunda gençlerimizi bu illetten muhafaza etme konusunda önemli adımlar atıyoruz” dedi.


Gerçekleşen toplantıda, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer Bilici tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında Van’da yapılan ve halen devam eden çalışmalarla ilgili  sunum yaptı. 

  • Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı1.JPG
  • Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı2.JPG
  • Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı3.JPG